Sztuczne natury…

to przewodnik po wymyślonym Królestwie Grzybów. Obiekty stworzone z surowców powtórnie użytych, oplecione ciekawostkami z książki „Tajemnicze życie grzybów” Roberta Hofrichtera, uzupełnione przez gości dodatkowymi informacjami. Każdy tak jak u cioci Wiki, może dopisać swoją nazwę czy charakterystykę tworu grzybo-sztucznego, każdy tutaj jest autorem. Bez względu na wiek i położenie geograficzne ćwiczmy i pielęgnujmy wyobraźnię.

 

Okazy stworzone w ramach projektu mają swoje miejsce w sieci, jednak nadszedł czas aby zadebiutowały również w świecie rzeczywistym. Razem z autorką projektu Patrycją Pi Pa Piwosz zapraszamy na wystawę: Sztuczne Natury w Inkubatorze Kultury Pireus!

 

Sztuczne Natury to projekt artystyczny i edukacyjny, który łączy w sobie wykorzystanie internetu jako interaktywnego narzędzia oraz wykonanie prac artystycznych w duchu DIY. W czasie kwarantanny zaskoczyła nas nowa rzeczywistość, która wpłynęła na każdą strefę życia. Nasz Świat częściowo został przeniesiony do internetu i to właśnie on, przez ostatnie kilka miesięcy był naszym głównym medium. Artystka zainspirowana otaczającą nas sytuacją oraz królestwem grzybów, postanowiła stworzyć projekt, który jest próbą utworzenia miejsca w sieci, gdzie każdy będzie mógł uczestniczyć w procesie twórczym. Grzybo-sztuczne twory prezentowane w ramach projektu wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Ich naturalnym otoczeniem jest sieć, lecz dzięki wystawie sztuczne okazy można podziwiać w świecie rzeczywistym. Projekt został również nagrodzony w konkursie Poznań Wspiera.

Projekt został zrealizowany w ramach konkursu Kultura Dystansu organizowanego przez Inkubator Kultury Pireus oraz Łazarz – Otwarta Strefa Kultury. Dofinansowano ze środków Miasta Poznania.

 

Znajdująca się w witrynach Pireusa wystawa trwa od 15 do 30 sierpnia i jest całodobowa. Zapraszamy!

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment