Powoli zbliża się kolejny rok a razem z nim Sąsiedzki Sylwester na Skwerze Eki z Małeki. Już po raz szósty będziemy wspólnie organizować jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu. 2020 to wyjątkowy rok, dlatego wydarzenie  będzie również wyjątkowe. Tym razem stworzymy dwie instalacje, które zapłoną w sylwestrową noc!

 

Chcieliśmy aby wybór instalacji odbył się partycypacyjnie, dlatego niedawno na naszym facebookowym profilu ogłosiliśmy ankietę „Co palimy w tym roku?”. W ankiecie udział wzięli mieszkańcy Łazarza oraz osoby z nim związane. Propozycji na instalacje znalazło się wiele, jednak pierwsze dwa miejsca zajęły: Pomnik Penera oraz Globus czyli fałszywy model ziemi jako kuli. To właśnie one pojawią się  31 grudnia w okolicach Skweru Eki z Małeki. Po spaleniu rzeźby posłużą mieszkańcom Łazarza jako kolektory nakrętek, które zostaną przekazane na wybrany cel charytatywny.

 

I tak możemy już ogłosić, że przygotowania do Sąsiedzkiego Sylwestra zostały rozpoczęte. Łukasz Trusewicz, autor obu instalacji, stworzył już Globus, którego proces tworzenia można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Kolejna rzeźba, czyli Pomnik Penera, zostanie stworzona wraz z mieszkańcami podczas warsztatów metaloplastycznych, ale o tym więcej informacji już wkrótce!